КОНСАЛТИНГ
На развијеним тржиштима искуства показују да мање од 40% свих иницираних пројеката буде успешно завршено! Професионалци у области управљања пројектима знају да је један од најважнијих узрока за неуспех пројеката – Иницирање пројеката без озбиљније анализе о разлозима за покретање пројекта, могућностима и интересима стејкхолдера, дефинисаним пројектним резултатима и циљевима. Студија изводљивости, анализа пословне потребе, пројектна повеља су само различити називи за важну пропусницу за прелазак пројекта из процеса иницирања у процесе планирања и реализације. Начин на који организација иницира пројекат је од пресудне важности за успешан завршетак пројекта у року, буџету и спецификацији резултата.
На овој интерактивној ЦПМ радионици сертификовани PMP®, на бази реалних примера из Ваше праксе, помоћи ће Вам да правилно иницирате Ваш пројекат, повећате шансе за успех Вашег тима и омогућите остваривање пословних циљева Вашег предузећа. Ова радионица је намењена пре свега кључним учесницима пројекта, менаџменту компаније, финансијерима пројеката и руководиоцима пројеката да им помогне да донесу квалитетну одлуку да ли желе или не желе да даље инвестирају у пројекат.
У нашем окружењу и даље велики број организација свесно формулише своје годишње инвестиционе и развојне планове на брзину, ад-хоц доношењем одлука о инвестирању у пројекте чије иницирање није утемељено на квалитетној процесној основи. Питање је да ли је у време економске кризе то заиста најбоља пословна пракса? Последице лоше пословне праксе обично су енормно кашњење пројекта, вишеструко трошење ресурсе, интерперсонални конфликти, демотивација запослених и неповерење запослених у потребе за будућим пројектним подухватима.
ЦПМ тим ментора ће Вам помоћи током радионице Иницирања да добијете одговоре на следећа важна питања:
- Каква је тренутна ситуација или пословни проблем који реализацијом пројекта желимо да решимо?
- Шта тачно желимо да постигнемореализацијом пројекта?
- Који су захтеви, резултати и циљеви пројекта, тј. какав утицај они имају на систем (компанију) у целини?
- Какви су организациони захтевиу погледу остваривања циљева пројекта?
- Да ли постоје и који су додатни захтевиза успешну релизацију пројекта (ИЦТ, регулаторни, кориснички, економски, политички, културолошки, еколошки…)?
- Каква је структура трошкова и очекивана добит од пројекта, односно шта показује Cost-Benefit анализа пројекта?
- Какви су временски оквириза реализацију описаног подухвата?
- Који су основни ризици које носиреализација предложеног подухвата?