KONSALTING
Na razvijenim tržištima iskustva pokazuju da manje od 40% svih iniciranih projekata bude uspešno završeno! Profesionalci u oblasti upravljanja projektima znaju da je jedan od najvažnijih uzroka za neuspeh projekata – Iniciranje projekata bez ozbiljnije analize o razlozima za pokretanje projekta, mogućnostima i interesima stejkholdera, definisanim projektnim rezultatima i ciljevima. Studija izvodljivosti, analiza poslovne potrebe, projektna povelja su samo različiti nazivi za važnu propusnicu za prelazak projekta iz procesa iniciranja u procese planiranja i realizacije. Način na koji organizacija inicira projekat je od presudne važnosti za uspešan završetak projekta u roku, budžetu i specifikaciji rezultata.
Na ovoj interaktivnoj CPM radionici sertifikovani PMP®, na bazi realnih primera iz Vaše prakse, pomoći će Vam da pravilno inicirate Vaš projekat, povećate šanse za uspeh Vašeg tima i omogućite ostvarivanje poslovnih ciljeva Vašeg preduzeća. Ova radionica je namenjena pre svega ključnim učesnicima projekta, menadžmentu kompanije, finansijerima projekata i rukovodiocima projekata da im pomogne da donesu kvalitetnu odluku da li žele ili ne žele da dalje investiraju u projekat.
U našem okruženju i dalje veliki broj organizacija svesno formuliše svoje godišnje investicione i razvojne planove na brzinu, ad-hoc donošenjem odluka o investiranju u projekte čije iniciranje nije utemeljeno na kvalitetnoj procesnoj osnovi. Pitanje je da li je u vreme ekonomske krize to zaista najbolja poslovna praksa? Posledice loše poslovne prakse obično su enormno kašnjenje projekta, višestruko trošenje resurse, interpersonalni konflikti, demotivacija zaposlenih i nepoverenje zaposlenih u potrebe za budućim projektnim poduhvatima.
CPM tim mentora će Vam pomoći tokom radionice Iniciranja da dobijete odgovore na sledeća važna pitanja:
- Kakva je trenutna situacija ili poslovni problem koji realizacijom projekta želimo da rešimo?
- Šta tačno želimo da postignemorealizacijom projekta?
- Koji su zahtevi, rezultati i ciljevi projekta, tj. kakav uticaj oni imaju na sistem (kompaniju) u celini?
- Kakvi su organizacioni zahteviu pogledu ostvarivanja ciljeva projekta?
- Da li postoje i koji su dodatni zahteviza uspešnu relizaciju projekta (ICT, regulatorni, korisnički, ekonomski, politički, kulturološki, ekološki…)?
- Kakva je struktura troškova i očekivana dobit od projekta, odnosno šta pokazuje Cost-Benefit analiza projekta?
- Kakvi su vremenski okviriza realizaciju opisanog poduhvata?
- Koji su osnovni rizici koje nosirealizacija predloženog poduhvata?